Naszymi działaniami pragniemy sprawić, by dzieciństwo zdrowego rodzeństwa chorujących dzieci było szczęśliwe, pogodne i możliwie zbliżone do dzieciństwa ich rówieśników, którzy nie muszą mierzyć się z trudnościami wynikającymi z sytuacji zaistnienia choroby w rodzinie.

Potrzebuję wsparcia indywidualnego

Czasem potrzeba bardzo niewiele, by Twoje dziecko poczuło się danego dnia wyjątkowo. Kiedy opiekujesz się chorym dzieckiem łatwo możesz stracić z oczu potrzeby dzieci zdrowych. A to, co możemy im dać najcenniejszego, to nasza uwaga.

W Fundacji Równie Ważni wspieramy naszych podopiecznych dwutorowo – umożliwiając im spędzenie atrakcyjnego dnia w towarzystwie rodziców oraz zapewniając im pomoc w rozwijaniu swoich zainteresowań.

Sesja zdjęciowa, wypad na ryby, wyjście do aquaparku, a może kurs programowania, zajęcia piłkarskie lub jazda konna? Chętnie pomożemy Twojemu dziecku rozwinąć skrzydła, a w konsekwencji:

  • zbudować zaufanie i poprawić komunikację dziecka z rodzicami,
  • poprawić samoocenę dziecka,
  • zbudować relację opartą o wspólne przeżycia i doświadczenia oraz dobrą zabawę.

Praca indywidualna z dzieckiem poprzedzona jest zgłoszeniem dziecka do opieki indywidualnej ze strony Fundacji, a następnie zebraniem informacji na temat zainteresowań dziecka.

Czytaj więcej

Warsztaty grupowe

Warsztaty kulinarne, wizyta w ZOO „od kuchni”, nauka garncarstwa lub występów publicznych… To tylko niektóre z naszych propozycji warsztatów przeznaczonych dla zdrowego rodzeństwa ciężko i przewlekle chorych dzieci.

Pomagamy:

  • w integracji dzieci znajdujących się w podobnej sytuacji życiowej, a w konsekwencji zmniejszeniu poczucia odmienności,
  • w rozwijaniu własnych zainteresowań i pasji,
  • w nawiązaniu relacji z rówieśnikami,
  • w poprawie samooceny.

Oferta warsztatów kierowana jest do podopiecznych w oparciu o wiek, zainteresowania i możliwości poznawcze dziecka. Skorzystanie z oferty warsztatów nie wymaga zgłoszenia dziecka do opieki indywidualnej ze strony Fundacji. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy podany przy opisie aktualnych warsztatów.

Sprawdź ofertę