Joanna Grzybiak

Prezes Fundacji

Pomysłodawczyni FRW. Z wykształcenia nauczyciel historii z pasją do poznawania ludzi i ich motywacji. Czerpie radość z budowania relacji i więzi z innymi. Nadmiar emocji chłodzi, oddając się pracy administracyjnej.

Żona, mama dwójki nastolatków – Szymona i Weroniki. Z wielką przyjemnością wyrusza w podróże, a z jeszcze większą wraca do domu. Baterie ładuje w Rzymie, na stokach narciarskich i boisku do siatkówki.

Kornelia Szytel

Wiceprezes Fundacji

Inicjatorka fundacji. Bez jej „Ja nie dam rady?” Równie Ważni nie wyszliby poza fazę projektów.

Motor napędowy każdego zespołu, marketingowiec z zamiłowania i praktyki. Uwielbia wyzwania, które są dla niej pretekstem do nauki i testowania nowych rozwiązań. 

Prywatnie żona, mama dorosłego syna – Kamila, miłośniczka kaligrafii, kryminałów Mroza i owczarków niemieckich.

Magdalena Kilan

Członek Zarządu Fundacji

Założycielka fundacji. Mama małego Bartka, żona większego Mateusza. Od ponad 7 lat wolontariuszka, działająca na rzecz dzieci. Zawodowo project manager w dużej korporacji, prywatnie oaza spokoju i rozsądku, która przetrzyma każdą burzę, a po jej ustaniu zacznie wprowadzać ład i porządek.

W wolnym czasie układa puzzle i czyta kryminały, nigdy nie odmówi wspólnego zjedzenia pizzy, kawy i śniadania podanego „pod nos”.

Magdalena Lachowska-Mroczek

Członek Zarządu Fundacji

Magda ma doświadczenie w opiece i wspieraniu osób przewlekle chorych oraz ich rodzin.

Sama o sobie, pisze w taki sposób: „pomagam ludziom radzić sobie w trudnych sytuacjach życiowych oraz wprowadzać zmiany poprawiające funkcjonowanie osobiste i społeczne. Wierzę, że rozmowa i relacja terapeutyczna mogą być pomocne w budowaniu dobrostanu psychicznego”.

Tomasz Szwed

Przewodniczący Rady Fundacji

Trener biznesu, konsultant, terapeuta TSR. Zajmuje się wspieraniem zespołów i osób indywidualnych w zakresie rozwoju osobistego i umiejętności menedżerskich.

Mąż, tata Weroniki i Zosi, ceniący sobie życie z dala od miejskiego zgiełku. W pracy często pomagają mu słowa księdza Tischnera, że „…życie nie jest do sprawiedliwości, ino do miłości”.

Wielbiciel Włoch, czerwonego wina i psów rasy Gryfon Korthalsa.

Bogusława Wiśniewska

Wiceprzewodnicząca Rady Fundacji

Absolwentka matematyki na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, pasjonatka edukacji spersonalizowanej – akredytowany tutor i coach. Pracuje jako nauczyciel matematyki oraz wicedyrektor Społecznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Edukacyjnego w Gorzowie Wlkp. Autorka i współautorka wielu projektów krajowych i międzynarodowych z dziedziny edukacji (nie tylko matematycznej).

Lubi podróże, poznawanie świata i ludzi. Nie pogardzi dobrą książką i filmem.

Ewa Jaśkiewicz

Członek Rady Fundacji

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego, radca prawny. Od 1997r. prowadzi kancelarię prawną w Gorzowie Wlkp.

Prywatnie pasjonatka podróży, dobrych książek i poznawania nowych smaków kulinarnych oraz miłośniczka kotów.

Dagmara Stoły-Truszczyńska

Członek Rady Fundacji

Lekarka, kardiolog. Praca i relacje z ludźmi jest najlepszym, co ją spotyka. Gdyby nie została lekarzem, byłaby prawdopodobnie bibliotekarką albo przewodniczką górską.
Mama dwójki fantastycznych nastolatków i opiekunka dwóch szalonych kotów.
Odpoczywa w ruchu i w przyrodzie, ale do pełni szczęścia potrzebuje też książek, muzyki i kawy.  Wciąż ciekawa świata i głodna wyzwań. Docenia mądrość, bezinteresowność i męstwo.