1,5% podatku na OPP zamiast 1% w 2022 r.

 


 UDOSTĘPNIJ STRONĘ !     


Twoje 1,5% podatku pomoże nam rozwinąć skrzydła i podarować je dzieciom, które potrzebują wsparcia.

Fundacja Równie Ważni powstała, by wspierać w rozwoju, motywować i otaczać opieką rodzeństwo dzieci przewlekle i ciężko chorych. Naszymi działaniami pokazujemy, że w trudnym czasie walki o zdrowie jednego z dzieci, pozostałe pociechy w rodzinie mogą czuć się równie ważne, jak ich chorujący brat lub siostra.

Każdy, kto zetknął się z chorobą dziecka wie, że choruje wówczas cała rodzina – wewnętrznie, duchowo, psychicznie. Sytuacja długotrwałej terapii odbija się na każdym jej członku, a na dzieciach szczególnie, dlatego zachęcamy do wsparcia naszych działań.

Wystarczy, że w zeznaniu podatkowym wpiszesz KRS 0000 215 720, koniecznie podając CEL SZCZEGÓŁOWY: Równie Ważni.

Twój jeden procent podatku potrafi zdziałać wiele dobra!

 

                                                                                                                                  

Żeby przekazać 1,5% podatku, wystarczy skorzystać z darmowego programu do rozliczania PIT-ów oferowanego przez Centrum Inicjatyw Lokalnych i podążać za jego wskazówkami. Innym sposobem na przekazanie 1,5% podatku Fundacji jest samodzielne wpisanie nazwy naszej fundacji (Równie Ważni) jako CEL SZCZEGÓŁOWY i numeru KRS 00000 215 720 w odpowiednią rubrykę zeznania podatkowego lub podczas rozliczania się na platformie Twój e-PIT Ministerstwa Finansów.

 

 
 
Partnerem akcji jest Centrum Inicjatyw Lokalnych, dzięki któremu możemy pozyskiwać środki z odpisów podatkowych na cele statutowe naszej fundacji.
 
W efekcie zmian w przepisach na 2022 r. podatnicy mają prawo przekazać 1,5% (a nie jak do tej pory 1%) swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego.
   Nową, wyższą kwotę przekazać można w deklaracji PIT składanej za 2022 r. (rozliczenie w 2023 r.). Mimo tego, że nowe przepisy podatkowe weszły w życie 1 lipca 2022 r. kwotę 1,5% podatku na rzecz OPP oblicza się od wynagrodzeń uzyskiwanych począwszy od 1 stycznia 2022 r. (tzn. za cały rok).