Z przyjemnością informujemy, że nasza aplikacja o mikrogrant na rozwój młodych organizacji w konkursie o dofinansowanie z Funduszy Norweskich: Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny została zaopiniowana pozytywnie. W związku z czym otrzymaliśmy aż 10 480,45 EURO wsparcia, które przeznaczymy na doposażenie naszej fundacji oraz działania statutowe.

W ramach dotacji będziemy mogli dokonać szeregu zakupów, które pozwolą nam:

  • sprawniej zarządzać organizacją (np.: drukarki, rzutnik),
  • prowadzić działania poradnicze i edukacyjne względem naszych podopiecznych (klocki i chusta edukacyjna),
  • prowadzić działania marketingowe (namiot, rollupy, koszulki dla wolontariuszy, kalendarze ścienne),
  • przeszkolić i zintegrować wolontariuszy (kursy wychowawców wypoczynku dzieci i młodzieży oraz kursy biofeedbacku, spotkania i szkolenia integracyjne),


Przyznane w konkursie środki umożliwią nam także skorzystanie ze wsparcia zewnętrznej firmy w wykorzystaniu usługi Google Ad Grants dla organizacji pozarządowych. Wydamy także publikację skierowaną do rodzin wychowujących dzieci zmagające się z ciężkimi i przewlekłymi chorobami.
Nie mniej ważna jest również możliwość wykorzystania subwencji na bezpośrednie działania względem naszych podopiecznych. Z pozyskanych środków zorganizujemy 4 warsztaty grupowe dla dzieci z Gorzowa, Wrocławia i Bydgoszczy oraz sfinansujemy zajęcia indywidualne dla kolejnej 5 dzieci.

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.