Przygotowaliśmy ostatnio uWAŻNIk dla naszej nowej podopiecznej – Eriki, 15-latki, zgłoszonej do programu „Razem dla Równych Szans”.

uWAŻNIk to takie pudełko, które otrzymują zgłaszane do nas dzieciaki. W środku znajdują się materiały plastyczne i różne gadżety, które pomagają nam przełamać lody w kontakcie z dziećmi. Zadaniem dzieci jest przekazanie nam informacji o sobie przy wykorzystaniu przesłanych przedmiotów.

Erika dostała pudełko, a w nim rzeczy przygotowane przez uczniów klasy 3e z Zespół Szkół Odzieżowych im. Krzysztofa Kieślowskiego w ramach zbiórki z okazji Międzynarodowego Dnia Kredki. Do zebranych rzeczy uczniowie dołożyli kartkę z życzeniami. Podpisali się na niej, ale nie podawali żadnych namiarów, ani kontaktu do siebie. Tę kartkę dołączyliśmy do uWAŻNIka.

Wyobraźcie sobie nasze zdziwienie, gdy otrzymaliśmy informację od wychowawczyni uczniów ZSO o tym, że Erika, chcąc przekazać podziękowania, odnalazła i skontaktowała się z jej wychowankami, została dołączona do grupy klasowej na Whatsappie, koresponduje z uczniami, którzy… zaproponowali jej zostanie honorowym członkiem ich klasy!

Moglibyśmy być trochę zazdrośni o to, że pierwszy kontakt po otrzymaniu przesyłki dziewczynka nawiązała z kimś innym, niż z nami, ale wiecie co… gigantycznie nas to cieszy! Bo oznacza to, że młodzież potrafi i lubi angażować się w akcje charytatywne, świetnie radzi sobie w kontaktach społecznych i umie okazywać radość i wdzięczność.

To taki nasz dodatkowy, nieoczekiwany bonus, osiągnięty przy okazji realizowania poszczególnych projektów.

A przy okazji tego postu dziękujemy kolejnym placówkom, które w tym roku włączyły się do zbiórki z okazji Dnia Kredki:

📌 Szkole Podstawowej nr 20 z Gorzowa Wlkp., wraz z opiekunką Szkolne Koło Wolontariatu w SP nr 20 w Gorzowie Wielkopolskim – Panią Judytą Kuszyńską

📌 Przedszkolu Publicznemu nr 72 ze Szczecina oraz Pani Lidii Głogowskiej

📌Szkoła Podstawowa nr 12 we Wrocławiu z organizatorką akcji – Panią Barbarą Jopek-Szmaj

Wiedzcie, że każda przekazana przez Was kredka ma moc wywołania uśmiechu, a każda kartka papieru potencjał do napisania na niej słów, które mogą okazać się początkiem pięknej przyjaźni.

Skip to content