Dlaczego warto przekazać 1.5 % podatku

Fundacja Równie Ważni powstała, by wspierać w rozwoju, motywować i otaczać opieką rodzeństwo dzieci przewlekle i ciężko chorych. W trudnym czasie walki o zdrowie jednego z dzieci, pozostałe pociechy w rodzinie powinny czuć się równie ważne, jak ich chorujący brat lub siostra.

Każdy, kto zetknął się z chorobą dziecka wie, że choruje wówczas cała rodzina – wewnętrznie, duchowo, psychicznie. Sytuacja długotrwałej terapii odbija się na każdym jej członku, a na dzieciach szczególnie, dlatego zachęcamy do wsparcia naszych działań.

Wystarczy, że w zeznaniu podatkowym PIT wpiszesz KRS 0000 215 720, koniecznie podając CEL SZCZEGÓŁOWY: Równie Ważni.

Czy procent podatku idzie z Twojego dochodu? Nie!

Wskazanie w zeznaniu podatkowym 1,5 procent należnego podatku do przekazania nie powoduje zmian w wysokości podatku należnego za dany rok podatkowy. Skoro tak, to nie zmienia się również ewentualna wysokość nadpłaty podatku.

1.5 procent stanowi małą cząstkę podatku dochodowego, który i tak trafia do kasy skarbu państwa.

Oznacza to, że nie musimy sięgać do własnej kieszeni po pieniądze. W praktyce wskazujemy jedynie konkretny cel zagospodarowania części środków finansowych.

Czy procent podatku jest obowiązkowy? Tak! Twój podatek ma moc.

Roczne rozliczenie PIT jest obowiązkowe dla wszystkich podatników w Polsce, którzy w danym roku podatkowym uzyskali dochody. Każdy podatnik może przy tej okazji przekazać od tego roku już nie 1% a 1,5% podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego.

Skip to content