Pokoloruj dziecięcy świat razem z nami!

Dzień Kredki w kalendarzu przypada na 22 listopada.

To świetna okazja do promowania wśród dzieci i młodzieży form spędzania czasu innych, niż tych poświęcanych gadżetom elektronicznym. 

Obrazy tworzone za pomocą kredek pomagają dzieciom wyrażać swoje emocje i uczucia, rozwijają zdolności manualne, pobudzają kreatywność. Używane przez starsze dzieci potrafią być doskonałym sposobem na rozładowanie stresu.

Zachęcamy do świętowania Dnia Kredki na różne, także niestandardowe sposoby. Zaproponujmy dzieciom ubranie się tego dnia w swój ulubiony kolor lub budowanie z kredek tras labiryntów albo torów do wyścigów kapsli lub resoraków. 

 

Świętowanie Dnia Kredki jest okazją do wsparcia rodzin w trudnej sytuacji.

W obliczu obecnej sytuacji ekonomicznej, która najmocniej dotyka tych, którzy mają ograniczone możliwości zarobkowania ze względu na chorobę dziecka coraz więcej rodzin boryka się z dylematami na co przeznaczy swoje zasoby finansowe.

Wyprawka szkolna dla zdrowego dziecka czy rehabilitacja dla chorego?                                                    

Nowy strój na w-f czy niezbędne leki?                                                                                                           

To jedne z najtrudniejszych decyzji, jakie podejmować musi rodzic.

Dlatego organizujemy zbiórkę materiałów szkolnych i plastycznych, które następnie zostaną przekazane w formie wyprawki szkolnej dzieciom wspieranym przez Fundację Równie Ważni.

Alternatywą dla zbiórki rzeczowej może być także zbiórka pieniężna, z której dochód zostanie przeznaczony na zakup wyprawek dla dzieci.

 
Skip to content