Zanim udało nam się umówić na spotkanie z Michałem, widywaliśmy się na warsztatach grupowych organizowanych przez naszą fundację.

Choć na pierwszy rzut oka wydaje się być typem tajemniczego Introwertyka, to jest przy tym wysoko wrażliwym chłopcem.

„Lubię jak mi zadają pytania” odpowiada, kiedy prosimy, żeby opowiedział trochę o sobie.

Ale właśnie w tym celu powstał uważnik, pudełko do którego Michał zapakował 5 najważniejszych dla niego rzeczy.

Pierwsze co zauważamy to zdjęcia rodziny: mamy i starszej siostry, na jednym spędzają czas w kinie, na drugim spacerują w górach. Widać że łączy ich ogromna więź i miłość. Choć nie jest to łatwa relacja, ponieważ siostra Michała zmaga się z autyzmem.

Sport zajmuje u chłopca ważne miejsce.

W pudełku znalazły miejsce również 3 medale z udziału w biegach charytatywnych. W pudełku znalazła się również rękawica bokserska, ponieważ oprócz mini maratonów Michała interesują sztuki walki: taekwondo, judo i boks, bardzo chciałby móc kontynuować treningi w którejś dyscyplinie.

Mimo, że Michał ma dopiero 8 lat już myśli o swojej przyszłości. Chciałby poznać pracę prawnika, lekarza a najbardziej policjanta, bo to jego portret znalazł się w uWażniku. Chyba nie będzie dużym zaskoczeniem, jeśli napiszemy, że ze wszystkich wydziałów to antyterroryści zajmują najwyższe miejsce w rankingu.

Dowiedziałyśmy się od mamy, że jest jednym z prymusów w klasie, był uczestnikiem Alfika Matematycznego, mimo że nie poświęca dużo czasu na naukę w domu, to wiedza „sama wchodzi” mu do głowy.

Znamy już potrzeby i zainteresowania Michała, możemy zabrać się do planowania dla niego zajęć i atrakcji.