Konrada uWAŻNIk pękał w szwach!

Są takie dzieci, o których łatwiej napisać co ich nie interesuje, niż opowiedzieć czym się zajmują. Konrad należy do tej właśnie grupy.

By poznać naszych podopiecznych i móc jak najpełniej odpowiedzieć na ich potrzeby i zainteresowania, prosimy by na pierwsze spotkanie z wolontariuszami przygotowali specjalne pudełko, zwane uWAŻNIkiem. Dzieci zapełniają je rzeczami, które są dla nich ważne. Które opisują ich pasje, opowiadają o istotnych w życiu dzieciaków wydarzeniach i osobach.

Czego tam nie było… Monopoly Fortnite, kostki do gry i tworzenia historii, roślinka, klocki LEGO, kolekcja myszek komputerowych, karty Panini z piłkarzami, figurki z Mario i ŚLIMAK! Tyle się tylko zmieściło, ale gdyby pudełko było większe, to Konrad bez problemu by je zapełnił.

Jak na 12-latka chłopiec ma całe mnóstwo zainteresowań. Jest też bardzo bystry i rezolutny. Dość powiedzieć, że spotkanie z wolontariuszkami trwało dwie godziny, a tematy do rozmowy wcale się nie skończyły. Konrad lubi planszówki, zbiera karty z piłkarzami (choć sama gra w piłkę wcale nie jest jego konikiem;)), posiada całą kolekcję świateł ledowych w pokoju i jak mówi lasery i światła to jeden z jego ulubionych tematów. Przyjemność znajduje w układaniu klocków LEGO i opiekowaniu się roślinką i ślimakiem.

Znajomość ze ślimakiem, to w ogóle niesamowita sprawa.

Konrad uratował go z ogródka, w którym odrobinę przeszkadzał dorosłym. Nie chcąc, by maluchowi stała się jakaś krzywda, Konrad wziął go do domu i stworzył mu miejsce do zamieszkania. Jak stwierdził „trochę się poznamy, a potem go wypuszczę”. To nie pierwszy uratowany ślimak w życiu Konrada – poprzednie dwa pomieszkały u niego i po jakimś czasie, w trakcie spaceru, wróciły na łono natury.

Ale tym, co jest zalążkiem prawdziwej pasji Konrada jest prowadzenie własnego konta na YouTube. Tam chłopiec dzieli się ze światem swoim spojrzeniem na to, co mu w duszy gra i podgląda innych youtuberów, ucząc się od nich tego fachu. Szczególnie bliscy są mu youtuberzy: Alexander 133, Miigao i Palion Games. A jeśli chcecie zapoznać się z nagraniami wrzucanymi przez Konrada, to zerknijcie na KokosWP.

Ten wyjątkowy chłopiec ma jedno niemałe zmartwienie – otóż głęboko odczuwa brak kolegów.

Jak mówi ma dwóch, sprawdzonych, ale gdyby mógł zmienić coś w tej kwestii, to chciałby zaprzyjaźnić się z co najmniej kilkoma kolejnymi. Bo przecież każdy z nas potrzebuje mieć przyjaciół!

Od początku października Konrad, uczęszcza na zajęcia z nauki programowania… czytaj więcej