Alicja chce spędzać więcej czasu z mamą.

Alicja to małe, żywe srebro. Wszędzie jej pełno, z każdym chętnie porozmawia, a już na pewno wciągnie każdego do zabawy. Energią, którą tryska można by śmiało obdarzyć co najmniej dwójkę dzieci. A jednocześnie bardzo odpowiedzialnie podchodzi do powierzonych jej zadań. Do naszego spotkania przygotowała się starannie.

Ważną rolę w życiu Alicji odgrywają koleżanki i koledzy z przedszkola.

Przygotowanie uWAŻNIka zajęło jej sporo czasu, ale za to jego zawartość była starannie przemyślana. Pierwszoplanową rolę odgrywał w nim pluszowy kotek – pamiątka od dziadka. Kotek swoje już w życiu przeszedł, na co wskazuje jego wygląd, ale wcale nie zamierza być wymieniany na jakąś inną, nowszą maskotkę. Jest po prostu najważniejszy. Oprócz pluszowego MIAUkotka Ala ma też w domu prawdziwą (żywą) kocią piękność, którą się uważnie opiekuje. Dziewczynka wielką miłością obdarza wszelkie futrzaki – zarówno żywe, jak i pluszowe.
Ważną rolę w życiu dziewczynki odgrywają koleżanki i koledzy z przedszkola. Pokazując nam grupowe zdjęcie wymieniła tyle ulubionych koleżanek, ile tylko prawdziwa dusza towarzystwa może mieć.

Kontakty społeczne nie sprawiają Ali żadnego kłopotu.

Lody i kino z mamą- tak najchętniej Ala spędziłaby swoje popołudnie.

A kiedy przychodzi czas na wyciszenie Ala zaczyna rysować i wycinać. Tworzy przy tym całe scenografie – w uWAŻNIku była mama, Ala, kotek ze swoją mamą, pokój, łóżko i mnóstwo innych szczegółów (jedzenie, artykuły gospodarstwa domowego, itp.). Okazało się, że do świetnej zabawy
niepotrzebne są zabawki. Wystarczą wycięte przez Alę postaci.
Alicja bardzo lubi spędzać czas z mamą, choć na samodzielne, „dziewczyńskie” wyjścia nie mają za wiele okazji i czasu. Przy czym wcale nie potrzebuje jakichś specjalnych atrakcji w czasie takich wyjść – McDonald, lody i kino to świetny pomysł na integrację. A już wycieczka do parku wodnego i wspólna przejażdżka zjeżdżalnią byłaby spełnieniem marzeń.