Czy wiesz, że w Fundacji Równie Ważni wszyscy jesteśmy wolontariuszami?

Chcesz działać z nami? Masz ukończone 16 lat? Zapraszamy!

Korzyści płynących z wolontariatu jest tak wiele, że nie podejmujemy się tu wypisania ich wszystkich. Ale spróbujemy Cię zachęcić do wstąpienia w szeregi wolontariuszy, opowiadając co wolontariat dał nam – założycielkom Fundacji Równie Ważni.

Zaczęło się od wspólnego wolontariatu w innej organizacji, do której zgłosiłyśmy się, każda w innym czasie i z innych pobudek. Co więcej, w zupełnie różnych miastach. Łączyła nas chęć robienia czegoś dobrego dla innych, sprawdzenia się, ale też poznania nowych ludzi i rozwinięcia swoich umiejętności. Gdybyśmy miały z perspektywy czasu ocenić czego z tych rzeczy udało nam się dokonać, to bez wątpienia możemy powiedzieć, że WSZYSTKIEGO!

osoba zainteresowana wolontariatem trzyma w rękach smartfon. Rozważa działanie z nami. Na ekranie telefonu wyświetla stronę Wikipedii opisującej czym jest wolontariat.

Wolontariat nauczył nas przede wszystkim:

 • dostrzegać kruchość życia i cieszyć się nawet najmniejszymi sukcesami i przyjemnościami;
 • że w pojedynkę bardzo trudno jest osiągnąć zamierzone cele, ale posiadanie zespołu to pierwszy krok do sukcesu;
 • dbania o relacje;
 • troski o innych,
 • wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka;
 • pracy w grupie;
 • zarządzania zadaniami i sobą w czasie;

Jako wolontariuszki wiele razy zmierzyłyśmy się z nowymi, bez wątpienia trudnymi dla nas, zadaniami. Prawie zawsze wychodziłyśmy z nich zwycięsko, bo największą mocą wolontariatu jest to, że robiąc coś dla innych, potrzebujących pomocy, ma się podwójną motywację.

Wolontariat uczy komunikacji interpersonalnej, rozwiązywania problemów, zarządzania zadaniami, pozwala odkryć nowe talenty, poznać swoje słabe i mocne strony. Ale najważniejszą korzyścią płynącą z wolontariatu dla osób będących wolontariuszami jest, naszym zdaniem, nawiązanie nowych kontaktów, z których z czasem rodzą się prawdziwe PRZYJAŹNIE.

Dołącz do wolontariatu z nami – wypełnij i wyślij poniższy formularz zgłoszeniowy. I działaj!

Wspólnie będziemy organizować akcje dla dzieci z rodzin dotkniętych chorobami, udzielać im korepetycji – czyli robić wszystko, by poczuły się Równie Ważne.

Pamiętaj! Nie zostawimy Cię samej/samego w pracy na rzecz innych, dlatego przeszkolimy Cię i nauczymy w jaki sposób:

 • organizować warsztaty, wyjazdy i korepetycje dla dzieci;
 • przeprowadzać akcje i angażować lokalną społeczność;
 • pozyskiwać sponsorów;
 • organizować zbiórki publiczne;
 • pozyskiwać nowych wolontariuszy;

Z nami zmienisz świat na lepszy!

Zostań wolontariuszem w Gorzowie Wielkopolskim, Szczecinie, Warszawie albo Wrocławiu.

Jeśli idea i misja Fundacji Równie Ważni jest Ci szczególnie bliska, masz pomysł na działanie, ale nie mieszkasz w żadnym z wymienionych wyżej miast, nie wahaj się i także wyślij zgłoszenie. Możesz pomagać nam on-line lub, po przeszkoleniu i pod nadzorem opiekuna, zająć się organizacją lokalnych struktur Fundacji. Po prostu – działaj z nami!